گردشگری

جستجو
تبلیغات متنی
 زمان بازگشت سردار به تمرینات لورکوزن اعلام شد.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

زمان بازگشت سردار به تمرینات لورکوزن اعلام شد.

۱ اسفند ۱۴۰۰

سرمربی تیم لورکوزن زمان بازگشت سردار آزمون به تمرینات این تیم را اعلام کرد.

 جراردو سئوانه از زمان بازگشت سردار آزمون به تمرینات بایرلورکوزن  خبر داد.

سرمربی این تیم آلمانی گفت: در برنامه هفته گذشته سردار آزمون تمرینات انفرادی خود را ادامه داد. شاید او از هفته آینده به تمرینات گروهی تیم اضافه شود. 

#پشت بام ویترین کسب و کارها

سردار آزمون در پنجره زمستانی از تیم زنیت سن پترزبورگ راهی لورکوزن شد تا به مدت 5 فصل برای این تیم بازی کند. 

در بازی جمعه شب لورکوزن مقابل ماینتس، پاتریک شیک، رقیب سردار مصدوم شد تا حضور ستاره کشورمان برای این تیم حیاتی‌تر شود. 

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
 ساعت طرح ترافیک ۷:۳۰ تا ۱۷ در ۱۴۰۱ اعلام شد.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

ساعت طرح ترافیک ۷:۳۰ تا ۱۷ در ۱۴۰۱ اعلام شد.

 شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ 

سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران؛ ساعت اجرای طرح ترافیک تا شرایط شیوع بیماری کرونا در سال جدید را از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۷ اعلام کرد.

 عمار سعیدیان‌فر با بیان اینکه همزمان با آغاز سال ۱۴۰۱ طرح ترافیک اجرا می‌شود، عنوان کرد: ساز و کار اجرایی مصوبه مدیریت محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱  مطابق با طرح ترافیک سال ۱۴۰۰ است و تنها تفاوت آن نسبت به سال ۱۴۰۰، افزایش تعرفه‌ها طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.


به گفته سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران؛ طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک  در سال آینده، ۲۵ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.


سعیدیان‌فر درباره نرخ عوارض پایه سال جدید، توضیح داد: نرخ پایه عوارض سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴۳هزارو۸۰۰ تومان است که نسبت به امسال ۲۵ درصد افزایش یافته است. اگر متقاضیان در محدوده طرح ترافیک تردد کنند ضریب محدوده  تردد ۱/۵ و اگر در محدوده کنترل آلودگی هوا تردد کنند ضریب  ۰/۷۵ محاسبه می‌شود. اما در محدوده کنترل آلودگی هوا هر شهروند دارای پلاک با سر شماره شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان دارد که در صورت اتمام ۲۰ روز سهمیه مذکور،عوارض تردد از وی دریافت می‌شود.

#پشت بام ویترین کسب و کارها


نحوه رزرو طرح ترافیک

وی با بیان اینکه رزرو طرح ترافیک سال ۱۴۰۱ همانند سال ۱۴۰۰  از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن «تهران من» انجام می‌شود، گفت: افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به طرح ترافیک را دارند، باید تردد خود را رزرو کنند. عملیات رزرو را می‌توانند به صورت هفتگی و از چهارشنبه هفته قبل انجام دهند یا به صورت روزانه رزرو کنند. حتی پس از بازگشت به مبدأ، تا ساعت ۲۴ همان روز امکان رزرو دارند، البته این درحالی‌است که سهمیه تردد روزانه تکمیل نشده باشد.

به گفته سرپرست معاونت بهره برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران و طبق مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، سقف سهمیه ورود به محدوده طرح ترافیک ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو است.

سعیدیان‌فر در ادامه گفت: چنانچه شهروندان تا ساعت ۲۴ همان روز ورود خود به محدوده طرح ترافیک رزرو را انجام ندهند، مبلغ ۹۸هزارو۵۵۰ تومان به بدهی عوارض تردد در  طرح ترافیک آن‌ها  در سامانه «تهران من» اضافه می‌شود.

 سرپرست معاونت بهره برداری از سیستم های حمل و نقل و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه بسته‌های یک‌ماهه، سه‌ماهه و شش ماهه برای شهروندان با مبالغ مختلف در نظر گرفته‌ شده است، افزود:  شهروندان می‌توانند با توجه به نوع خودرو و معاینه فنی، بسته مورد نظر را خریداری کنند.

سعیدیان‌فر درباره هزینه بسته‌ها برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی، توضیح داد: تعرفه بسته یک ماهه برای خودروی دارای معاینه فنی عادی برابر با یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، بسته سه ماهه برابر با سه میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و بسته شش ماهه برابر با پنج میلیون و ۹۱۰ هزار تومان است.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

ادامه مطلب
 مهندسین عمران در اهواز
اطلاعات عمومی
 • modir

 • 99 آذر

مهندسین عمران در اهواز

مهندسی عمران یکی از شاخه‌های مهندسی است، که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های طبیعی و مصنوعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌پردازد.[۱][۲]

مهندسی عمران، پس از مهندسی جنگ، قدیمی‌ترین نظام مهندسی به‌شمار می‌آید[۳] و امروزه مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی محسوب می‌گردد.[۴] مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، ژئودزی، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی سازه‌های دریایی،مهندسی سازه های هیدرولیکی، مدیریت سواحل، نقشه‌برداری و مهندسی سازه از جمله شاخه‌های علمی هستند که به بهبود پروژه‌های مهندسی عمران کمک می‌کنند.

آغاز فعالیت‌های مهندسی عمران احتمالاً بین ۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و در مصر باستان و میان‌رودان بوده‌است. هنگامی که انسان‌ها زندگی عشایری را رها کردند؛ نیاز به ساخت‌وساز جهت تأمین سرپناه پدید آمد. در همان زمان گسترش حمل‌ونقل به نحو فزاینده‌ای اهمیت یافت و به اختراع چرخ و همچنین آغاز دریانوردی منجر شد. تا پیش از دوران مدرن، تفاوت واضحی بین مهندسی عمران و معماری وجود نداشت؛ و اغلب از این دو عنوان به جای یک‌دیگر استفاده می‌شد.

 

 

 

ادامه مطلب
 ریستاد درباره عواقب نفت ۲۴۰ دلاری هشدار داد.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

ریستاد درباره عواقب نفت ۲۴۰ دلاری هشدار داد.

 پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ 

شرکت مشاوره ریستاد انرژی هشدار داد اگر کشورهای غربی به تحریم صادرات نفت روسیه ادامه دهند، بهای معاملات نفت برنت ممکن است تابستان امسال به ۲۴۰ دلار در هر بشکه صعود کند.

 بیورنار تونهاگن، مدیر بازارهای نفت ریستاد انرژی در یادداشتی نوشت: تحریم‌های گسترده علیه نفت روسیه یک شکاف ۴.۳ میلیون بشکه در روز در عرضه ایجاد می کند که به راحتی با منبع عرضه دیگری قابل جایگزینی نیست. این فروپاشی عرضه بزرگترین کمبود احتمالی عرضه از زمان جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۰ خواهد بود که قیمتهای نفت را دو برابر کرد.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی هشدار داد: هر چه قیمتها بالاتر باشد، احتمال این که اقتصاد جهانی در سه ماهه چهارم وارد رکود شود، بیشتر می‌شود. نفت در قیمت ۲۴۰ دلار در هر بشکه، رکود جهانی و نابودی تقاضا ظرف مدت چند ماه را به دنبال خواهد داشت ،و پس از آن قیمتها به شدت کاهش پیدا می کند.

ریستاد هفته گذشته پیش بینی کرده بود که نفت برنت به دلیل کاهش یک میلیون بشکه در روز از صادرات روسیه در نتیجه عواقب تحریمهای مالی و اقدامات خودخواسته شرکتهای انرژی، به بالای ۱۳۰ دلار در هر بشکه صعود خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ممنوعیت واردات نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه را به تلافی حمله مسکو به اوکراین اعلام کرد. انگلیس اندکی بعد از اظهارات بایدن، اعلام کرد واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه را تا پایان سال ۲۰۲۲ متوقف می کند.

قیمتهای نفت از زمان حمله روسیه به اوکراین، بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده اند. به گفته تحلیلگران، نگرانیها نسبت به اختلال عرضه نفت در بحبوحه تشدید تحریمها علیه مسکو، خرید نفت را افزایش داده است.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

ادامه مطلب
 از برپایی سیاه چادرها تا بازدید ۱۰۰هزار مسافر نوروزی از کمپ‌های عشایری در استان تهران.
اخبار روزانه
 • modir

 • 01 فروردین

از برپایی سیاه چادرها تا بازدید ۱۰۰هزار مسافر نوروزی از کمپ‌های عشایری در استان تهران.

پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ 

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به برپایی چهار اقامتگاه در شهرستان‌های فیروزکوه، پاکدشت و پیشوا در ایام نوروز، در عین حال از بازدید ۱۰۰ هزار نفری مسافران از کمپ‌های عشایری استان تهران در این ایام خبر داد.

فرشید ذبیحی در تشریح برپایی اقامتگاه عشایری در استان تهران و میزان استقبال مسافران نوروزی گفت: بر اساس برنامه‌های ستاد مرکزی خدمات سفرهای نوروزی کشور، راه‌اندازی مراکز اقامتگاهی عشایری در دستور کار قرار گرفته بود که بر همین اساس چهار اقامتگاه در شهرستان‌های فیروزکوه، پاکدشت و پیشوا برای ایام نوروز ایجاد شد. این طرح برای اولین بار در کشور اجرا شد و تلاش خواهیم کرد این مراکز استراحتگاهی عشایری در طول سال به ویژه ایام نوروز و تابستان در استان تهران توسعه پیدا کند.

وی افزود: در این ایام جامعه عشایری استان تهران با برپایی سیاه چادرهای عشایری و همچنین پخت نان، آش و سایر محصولات از مسافران نوروزی پذیرایی کردند. استقبال مسافران نوروزی از حضور در سیاه چادرهای عشایر بسیار قابل توجه بود؛ به شکلی که در این ایام ۱۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی از کمپ‌های عشایری استان تهران بازدید کردند و بسیاری از مسافران با نحوه زندگی این جامعه تولیدکننده آشنا شدند.

وی ادامه داد: مسافران نوروزی ضمن استراحت و رفع خستگی در این چادرها، با فرهنگ و آداب و رسوم نوروزی عشایر آشنا شدند و در همین ایام محصولات سالم تولیدی عشایر نیز به مسافران عرضه می‌شد.

مدیر امور عشایر استان تهران با تاکید بر اینکه بیشترین استقبال مسافران نوروزی از سیاه چادرهای عشایر شهرستان فیروزکوه بوده است، افزود: این شهرستان نقطه اتصال استان‌های تهران، سمنان و مازندران است که در کمپ عشایری این شهرستان علاوه بر برپایی سیاه چادرهای عشایری، محصولات صنایع دستی عشایر نیز عرضه شد.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
بازار عبدالحمیداهواز
جاذبه های گردشگری خوزستان
 • modir

 • 98 آبان

بازار عبدالحمیداهواز

بازار عبدالحمید قدیمی‌ترین بازار اهواز است که در خیابان نظامی یا نظری‌پور، بین خیابان نادری و امام خمینی قرار گرفته است. بازار عبدالحمید در دوره‌ی قاجار نه‌ تنها

بسیار پررونق بود بلکه پاتوق پول‌دارهای منطقه برای خریدهای ریز و درشت نیز به‌ شمار می‌رفت. خانه‌ی دادرس که از جمله‌ خانه‌های به‌جا مانده از دوره‌ی قاجار در

اهواز است، کاروانسرای شیخ خزعل بوده و در بازار عبدالحمید واقع شده است.

اين بنای به جامانده از دوره قاجار در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسيده است.

ادامه مطلب
 منطقه چم سور (شور) لالی
جاذبه های گردشگری خوزستان
 • modir

 • 00 فروردین

منطقه چم سور (شور) لالی

منطقه چم سور (شور)

یکی از مكان‌هاي گردشگری طبیعی با چشم اندازهاي زيبا و پر طرفدار است که در 5  كيلومتري شرق شهرستان لالي است که نگاه هر بيننده‌اي را جلب می‌کند. دلنوازي طبيعت با رويش لاله و شقايق‌هاي وحشي پارك جنگلي، وفور درختان سايه‌دار همچون سدر، بيد، بادام وحشي، چشمه بركه، وجود آبشار و ده‌ها جاذبه ديگر زيبايي اين منطقه را صد چندان مي‌كند.

#پشت بام#خوزستان#گردشگری#لالی#ایرانگردی#پارک جنگلی

گردشگری / چم شور و دره برکه + تصاویر

چم شور و دره برکه (۱۳۹۹)|تمام اطلاعات موردنیاز سفر به این جاذبه

ادامه مطلب
بنای معین التجاردراهواز
جاذبه های گردشگری خوزستان
 • modir

 • 98 آبان

بنای معین التجاردراهواز

بنای معین التجار

 مربوط به دوره قاجار است و در اهواز، خیابان ۲۴ متری، خیابان کاوه غربی، نبش اول واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت

۲۱۵۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

سرای معین التجار، یکی از بناهای ارزشمند بافت قدیم اهواز، سرای بازرگان سرشناس حاج محمدتقی معین التجار است که عده ای سودجو به اشتباه آنرا با نام جعلی کاخ

شیخ خزعل معرفی میکنند در دوره قاجاریه با همکاری محمد حسن خان سعدالدوله در ساحل رودخانه کارون بنا شد. معین التجار از بازرگانان مشهور بوشهر بود که به

دلیل اصالت دهدشتی به معین التجار دهدشتی نیز معروف بود. وی شرکتی به نام شرکت ناصری برای کشتی‌رانی در کارون تأسیس کرده و مجموعه‌ای از بناها در بندر

ناصری (اهواز امروزی) بنا کرد. وی در ساحل رود کارون دفتر کار خود را تأسیس کرده در کنار آن حمام، بازار، باغ و مسجدی احداث نمود که این مسجد از کنار

رودخانه تا حدود خیابان کاوه و بیمارستان امام (بیمارستان جندی شاپور) امتداد می‌یافته‌است. معین التجار با ساخت این سرا و کشیدن یک رشته خط آهن از کنار

رودخانه تا محل مسجد حاج رئیس) معروف به مسجد سر سچه (مال التجاره‌ای را که از خرمشهر به وسیله کشتی به بندرگاه اهواز وارد می‌شود با واگن‌های اسب کش تا

این محل انتقال می‌داد و سپس با استفاده از خط آهن شرکت نفت تا محل اهواز قدیم حمل کرده و در آنجا پس از تخلیه به وسیله کشتی به محلی به نام شلیلی در سه

فرسنگی شوشتر می‌رساند. از سال ۱۳۰۷ تا سال ۱۳۳۲ کشتی‌های تجاری بار خود را در سرای این تاجر تخلیه می‌کردند. تا چند سال قبل سرا به صورت غرفه-غرفه یا

به عنوان انبار مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه در سال ۱۳۷۴ بر اثر آتش‌سوزی بخش اعظم آن از بین رفت و بیشتر ستونها و سقف دچار آسیب دیدگی شدید شد.

 

سرای معین التجار

 

سرای معین التجار از جمله آثار شاخص موجود در اهواز می‌توان بنای معین التجار را نام برد این بنا مربوط به دوره قاجاریه زمان پادشاهی ناصر الدین شاه بوده و یکی

از یادگارهای بازمانده از شهر قدیم اهواز است. پس از اعطای امتیاز کشتی‌رانی در رودخانه کارون به دولت انگلیس (سال ۱۲۶۶ش) یکی از تجار ایرانی نیز که از این

امتیاز برخوردارشد مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از بازگشایی سرای معین‌التجار اهواز پس از سال‌ها به روی گردشگران خبر داد. وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ

شده برای این سرای تاریخی افزود: این سرای تاریخی قرار است به عنوان بازارچه موقت صنایع دستی تعریف کاربری شود و در اختیار صنعت‌گران خوزستانی قرار گیرد

و هم‌زمان این سرا به محلی برای استقرار انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی نیز تبدیل می‌شود.

#اهواز #پشت بام #بنای قدیمی #توریست#گردشگری#سرای تاریخی #قاجار#میراث فرهنگی دراهواز#تفرجگاه #دیدنی های اهواز#اهوازیا #اهوازگردی #اهوازی #خوزستان #خوزستانیها #خوزستانی #خوزستانگردی #خوزستان_اهواز #کارون #تبلیغات #گردشگری #کرونا #قرنطینه##اهوازقدیم #خوزستانگردی #خوزستان_اهواز #خوزستان #خوزستانیها #خوزستانی #آبادان #ابادان #ابادانی #خرمشهر#دزفول #دزفولیها#مسجدسلیمان #شوش#پشت بام #اینترنت

ادامه مطلب
 لغو بیشتر محدودیت‌های کرونایی در کره جنوبی، ماسک همچنان الزامیست.
اخبار روزانه
 • modir

 • 01 فروردین

لغو بیشتر محدودیت‌های کرونایی در کره جنوبی، ماسک همچنان الزامیست.

شننبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ 

دولت کره جنوبی با توجه به کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا از لغو اغلب محدودیت‌های کرونایی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داده است.

 "کیم بوکیوم"، رئیس دولت کره جنوبی در این رابطه گفت: تعطیلی تمام فروشگاه‌ها و رستوران‌ها از نیمه شب و محدودیت تجمع بیش از ۱۰ نفر از دوشنبه آتی (۱۸ آوریل) لغو خواهند شد اما مقررات زدن ماسک تا اطلاع ثانوی به اعتبار خود باقی است.

مقامات کره جنوبی گفته‌اند در حالی که وظیفه زدن ماسک در فضای آزاد نیز احتمالا تا دو هفته دیگر برچیده خواهد شد اما در فضاهای بسته "برای مدتی طولانی‌تر" ضروری خواهد  بود.

بنابر گزارش نشریه "کره هرالد"، به نظر می‌آید کره جنوبی دوره پیک موج ابتلا به کرونا را پشت سر گذاشته باشد. در طول هفته گذشته به طور متوسط کمتر از ۱۰۰ هزار مورد ابتلا در روز به ثبت رسید. این رقم یک ماه پیش در اواسط ماه مارس بر حدود ۶۲۰ هزار مورد در روز بالغ می‌شد.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
 ماجرای قطع PA در مترو چیست؟
اخبار روزانه
 • modir

 • 01 فروردین

ماجرای قطع PA در مترو چیست؟

 چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ 

قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو در مورد قطع سیستم PA در قطارها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: از این میان ۱۳۳ قطار که به صورت روزانه سرویس ارائه کرده و در حال حرکت هستند تنها سیستم PA شش قطار مشکل دارد و ارتباط بین راهبر و مسافران قطع است که این قطارها نیز داخل خطوط  سرویس‌دهی به مردم نیستند.

کامران آزادی در واکنش به اخبار برخی سایت‌ها و کانال‌ها مبنی بر قطع سیستم PA در قطارهای متروی تهران گفت: PA یا سیستم اعلام عمومی چند وظیفه برعهده دارد که یکی از آنها برقراری ارتباط بین راهبر و مسافر و بالعکس است و همچنین این سیستم ارتباط بین راهبر کابین اصلی و کمکی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که این سیستم سازنده خارجی دارد و قطعات آن خارجی است، اظهار کرد: این سیستم در رابطه با تبادل اطلاعات بین راهبران یک قطار و ارتباط بین راهبر و مسافران فعال است.

به گفته قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو، در حال حاضر در خطوط داخلی ۱۷۱ قطار فعال هستند که از این میان ۱۳۳ قطار به صورت روزانه سرویس ارائه کرده و در حال حرکت هستند که از میان آنها تنها سیستم PA شش قطار خرابی دارد و ارتباط بین راهبر و مسافران قطع است که این قطارها نیز داخل خطوط سرویس‌دهی به مردم نیستند.

وی براین نکته تاکید کرد که ما قطارهای مشکل‌دار را هر روزه چک کرده و آنها را با قطارهای سالم  تعویض می‌کنیم.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

آزادی با بیان این‌که منتهی خرابی‌های دیگری در داخل برخی واگن‌ها نیز وجود دارد که ارتباطی به سیستم ایمنی قطار ندارد اظهار کرد: مثلا سیستم اعلام ایستگاه که اسم ایستگاه را اعلام می‌کند در برخی واگن‌ها خراب است اما این مساله ارتباطی به سیستم ایمنی قطار ندارد.

وی با بیان این‌که این مشکل چند سال است که وجود دارد چرا که تامین‌کننده قطعات این سیستم یک شرکت خارجی بود، ادامه داد: از آنجایی که تهیه و تامین برخی قطعات امکان‌پذیر نبود شروع به ایرانی کردن و بومی سازی برخی قطعات کردیم که در مورد سیستم PA نیز با شرکت‌های دانش بنیان وارد مذاکره شده و خوشبختانه یک شرکت دانش بنیان توانست این سیستم را بومی سازی کند و در یکی از قطارها این یک سیستم بومی سازی PA نصب شده و عملکرد مناسبی هم داشته است و با کمک این شرکت بروزرسانی سیستم‌های قدیمی و یا تعویض سیستم‌ها در دستور کار قرار دادیم اما دقت داشته باشید که این سیستم آنقدر قدیمی است که برخی از قطعات آن کلا موجود نیست.

قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو در پاسخ به این سوال که با وجود قطع سیستم PA راهبران در صورت بروز حادثه یا اتفاق چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، اظهار کرد: در مترو PA تنها راه ارتباط بین راهبران نیست بلکه مسیرهای دیگر نیز در نظر گرفته شده است که یکی از آنها ارتباط بی‌سیم میان راهبرها است اما دقت داشته باشید که فاصله بین دو ایستگاه در طولانی‌ترین حالت دو دقیقه است و هر اتفاقی که رخ دهد در ایستگاه بعدی قابل کنترل است اما این مربوط به خرابی‌های مقطعی است و در مورد خرابی‌های جدی‌تر از تردد  قطار در خطوط  جلوگیری می‌شود. همچنین با اپراتورهای تلفن همراه از سالیان قبل قرارداد  همکاری داریم و پوشش مناسبی در خطوط  مترو دارند.

وی با بیان این‌که خودمان را موظف می‌دانیم که با داخلی‌سازی قطعا همه سیستم‌ها را بومی کنیم، گفت: تا این لحظه که با شما مصاحبه می‌کنم شش قطار سیستم PA‌ شان قطع است که داخل خطوط سرویس‌دهی به مردم نیستند. اما دقت داشته باشید که هر قطاری که برای اورهال به تعمیرگاه مراجعه می‌کند سیستم PA آن عوض می‌شود.

قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو اضافه کرد: در حوزه تعمیرات دچار یک عقب افتادگی هستیم و باید هرچه سریع‌تر این عقب‌ ماندگی را جبران کنیم.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

ادامه مطلب
;