گردشگری

جستجو
تبلیغات متنی
کاهش بار کرونا در تهران( آمادگی بیمارستان‌های پایتخت برای نوروز).
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

کاهش بار کرونا در تهران( آمادگی بیمارستان‌های پایتخت برای نوروز).

 •  چهارشنبه /  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ 

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران اعلام کرد

کاهش بار کرونا در تهران/ آمادگی بیمارستان‌های پایتخت برای نوروز

 

عکس خبر آرشیوی است.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به روند رو به افول کرونا در استان، از آمادگی بیمارستان‌های پایتخت برای نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

دکتر نادر توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش بار بیماری کرونا در پایتخت، گفت: مراجعه روزانه به مراکز درمانی به ۲۵۰۰ مورد رسیده است که تعداد بستری‌های روزانه نیز ۲۵۰ نفر است. همچنین تعداد کل بستری حال حاضر نیز ۱۶۰۰ نفر است که ۶۷۰ نفر در بخش‌های ویژه بستری هستند. با کاهش موارد فوتی کرونا در تهران اکنون موارد مرگ و میر روزانه حدودا ۳۰ نفر است.

وی درباره پیش‌بینی شرایط تهران در روزهای آتی، تصریح کرد: روند ما قطعا کاهشی خواهد بود و در ایام نوروز هم ان‌شاءالله مشکل جدی نخواهیم داشت. آنچه مسلم است مهمترین مسئله بحث سفرها است که امسال با توجه به اینکه سال‌های قبل محدودیت داشتیم، قطعا تعداد سفر بسیار بالا می‌رود. توصیه مشخص ما تکمیل واکسیناسیون و خودداری از حضور در تجمعات است.

توکلی تاکید کرد: تاکنون پیش‌بینی ما این است که بعد از نوروز هم ان‌شاءالله اتفاق خاصی از نظر بیماری نیفتد. روند بیماری خیلی افت پیدا کرده است. سال قبل مشکل واکسیناسیون را داشتیم اما اکنون تعداد زیادی از مردم واکسن تزریق کردند و نگرانی کمتری نسبت به نوروز ۱۴۰۰ داریم.

وی درباره آمادگی بیمارستان‌های پایتخت در نوروز ۱۴۰۱، اظهار کرد: بسته امداد نوروز ابلاغ شده است و آمادگی لازم دیده شده است. با توجه به اینکه بیمارستان‌ها از ۱۵ اسفند اعمال جراحی الکتیو را کاهش داده‌اند، به هیچ عنوان مشکل تخت نداریم.

ادامه مطلب
 اقدام های در نظر گرفته شده سازمان تاکسیرانی در روزهای پایانی سال.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

اقدام های در نظر گرفته شده سازمان تاکسیرانی در روزهای پایانی سال.

 

شنبه  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، اقدام های در نظرگرفته شده از سوی این سازمان به منظور اجرا در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

 مهدی اسماعیل بگی، هدف از این اقدام ها را تسهیل در تردد شهروندان از مبادی تا مقاصد مد نظرشان و ممانعت از ایجاد ترافیک سنگین عنوان کرد و گفت: مطابق سنوات گذشته دفاتر تاکسیرانی مناطق ۲۲گانه در ایام انتهایی سال در آماده باش کامل هستند و نظارت ویژه بر عملکرد تاکسیران ها مطابق نوبت کاری های موجود به منظور سرویس رسانی مضاعف و مطلوب به شهروندان در دستور کار قرار دارد.


وی افزود: با توجه به شرایط خاص روزهای پایانی اسفندماه و لزوم آمادگی کامل تمامی کارکنان سازمان و شرکتهای خصوصی زیرمجموعه، اقدام های متعددی به منظور تامین رفاه پایتخت نشینان مد نظر قرار گرفته که از آن جمله می توان به تشکیل جلسات با معاونین حمل و نقل وترافیک مناطق و پلیس راهور مناطق ۲۲ گانه در خصوص همکاری هرچه بیشتر در این ایام و استفاده از ظرفیت عوامل پلیس راهور اشاره کرد.


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از تشکیل جلسه با ناظرین خطوط به منظور آمادگی هر چه بیشتر، هماهنگی و همکاری کامل در این ایام برای حضور به موقع رانندگان در خطوط، پیش بینی و نوبت کاری های مورد نیاز خودروهای ون و سواری برای خدمت رسانی به موقع در پایانه ها و خطوط پر مسافر، رصد وضعیت آب و هوایی از طریق سایت های معتبر با هدف آمادگی هرچه بیشتر ، شناسایی و پیگیری و برخورد با تاکسی های غایب، حضور کارکنان مناطق و شرکتهای خصوصی در ابتدای صبح و عصر در سطح مناطق و استقرار در محل های از پیش تعیین شده ، حضور مداوم مسئول مرکز پیام و عوامل نظارتی به منظور کنترل و نظارت بر موضوعات مرتبط در سطح شهر و نیز استقرار عوامل گشت در مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان،  به عنوان دیگر اقدام های در نظر گرفته شده به این منظور سخن گفت.

#پشت بام ویترین کسب و کارها


بر اساس گزارش روابـط عمومـی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، حضور حداکثری عوامل شرکتهای خصوصی زیر مجموعه با هدف نظارت مستمر بر عملکرد خطوط، رصد عملکرد خطوط در راستای کاهش زمان انتظار مسافر به ویژه در زمان های اوج ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی، حضور و نظارت پرسنل مناطق ۲۲ گانه و مدیران ستادی(با توجه به آماده باش اعلامی) تا زمان برطرف شدن کامل ازدحام مسافر در کلیه خطوط سطح شهر ، اجرا و نظارت کامل بر طرح فاصله گذاری اجتماعی در اماکن اعم از داخل خودروهای تاکسی ،نظارت کامل بر استفاده از ماسک توسط تاکسیران ها، مسافران و تمامی کارکنان عملیات و دفتری مناطق ، مسافران موجود در ایستگاه های تاکسی، داخل دفاتر تاکسیرانی و ... از دیگر اقدام های این سازمان در روزهای انتهایی سال جاری به شمار می رود.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
 سالار عقیلی و حسام الدین سراج در بوستان آب و آتش.
اخبار روزانه
 • modir

 • 01 فروردین

سالار عقیلی و حسام الدین سراج در بوستان آب و آتش.

 پنجشنبه  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ 

منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) از امروز پنجشنبه 25 فروردین تا شنبه 27 فروردین در قالب ویژه برنامه «باغ رمضان» جنگ شادی با حضور بزرگان موسیقی برگزار می‌کند.

 منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به مناسبت میلاد فرخنده امام حسن مجتبی(ع)در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های متنوعی در قالب ویژه برنامه «باغ رمضان» با شعار «لبخند دل‌ها» به مدت سه شب جشن و شادی از پنجشنبه ۲۵ تا شنبه ۲۷  فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۲۱ تا پاسی از شب با هدف ایجاد نشاط و شادی در بین خانواده ها و همچنین با رویکرد گرامی داشت این ایام فرخنده با حضور بزرگان موسیقی سنتی کشور تدارک دیده است.

 پنجشنبه ۲۵ فروردین محسن میرزاده به همراه گروه، جمعه ۲۶ فروردین کنسرت بزرگ سید حسام الدین سراج، شنبه ۲۷ فروردین کنسرت بزرگ سالار عقیلی به همراه گروه کایر در بوستان آب و آتش برگزار می گردد.
 

 علاقمندان برای شرکت در این ویژه برنامه‌ها می‌توانند به نشانی بزرگراه شهید حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، خیابان شهیدی، پارک آب و آتش در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد مراجعه کنند.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
 ملی شدن دارایی‌های شرکت‌هایی که از روسیه رفتند.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

ملی شدن دارایی‌های شرکت‌هایی که از روسیه رفتند.

پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

حزب روسیه متحد اعلام کرد یک کمیسیون دولتی نخستین گام برای ملی کردن دارایی‌های شرکت‌های خارجی که این کشور را پس از تحریمهای اقتصادی بر سر اوکراین ترک کردند، تصویب کرده است.

 حزب روسیه متحد در بیانیه ای در پیام رسان تلگرام اعلام کرد این کمیسیون در فعالیت قانونگذاری از لایحه ای حمایت کرده است که اجازه می دهد شرکت‌هایی که بیش از ۲۵ درصد آنها در مالکیت خارجیان از کشورهای غیردوست است، تحت مدیریت بیرونی قرار بگیرند. این اقدام از ورشکستگی آنها جلوگیری کرده و مشاغل را حفظ می کند.

تحریمهای بین المللی، بسته شدن فضای هوایی و لینکهای حمل و نقل به دلیل جنگ و محدودیتهای مالی در سوئیفت و کنترلهای سرمایه گذاری، تامین قطعات، پرداخت پول و تحویل کالا از مبدا یا به مقصد روسیه را برای بسیاری از شرکتها دشوار یا به عبارتی غیرممکن کرده اند. بعلاوه، احتمال خشم جهانی مصرف کنندگان علیه شرکتی که به نظر برسد به دولت ولادیمیر پوتین کمک می کند، باعث به راه افتادن سیل خروج شرکتها از روسیه شده است. اقدامات شرکتها برای تنبیه روسیه بر سر حمله نظامی به اوکراین بسیار گسترده بوده و بعضی از شرکتها مانند شرکت خودروسازی فورد آمریکا موقتا کارخانه هایشان را تعطیل کرده اند در حالی که سایرین مانند غول انرژی بریتیش پترولیوم قول داده اند از این کشور خارج شوند.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

حزب روسیه متحد اعلام کرد بر اساس لایحه پیشنهادی، شرکت‌هایی که اعلام کرده اند روسیه را ترک می کنند، اگر در مدت پنج روز فعالیتشان را ازسربگیرند یا سهامشان را بفروشند به شرطی که کسب و کار و کارمندان آنها همچنان حفظ شده باشند، می توانند از قرار گرفتن تحت مدیریت بیرونی اجتناب کنند.

بر اساس گزارش رویترز، در غیر این صورت دادگاه یک مدیر موقت را به مدت سه ماه منصوب می کند و پس از این مدت، سهام سازمان جدید به فروش گذاشته خواهد شد و شرکت قدیمی منحل می‌شود.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

ادامه مطلب
 سدقدیمی اهواز
جاذبه های گردشگری خوزستان
 • modir

 • 00 فروردین

سدقدیمی اهواز

 

سد قديمي:

يكي از آثار شاخص شهرستان اهواز سد قديمي است در دوران باستان 7 سد بر روي رودخانه كارون ساخته شده بود كه آخرين آن ها سد اهواز بود و هنوز بقاياي آن پا برجاست. بزرگترين و معروفترين اين 7 سد، سد شوشتر بوده است. نوع معماري سد حاكي از اين است كه اين بنا متعلق به دوره ساسانيان است. تاريخ شكسته شدن سد مذكور دقيقاً ثبت نشده است ولي احتمالاً حدود قرن 5 يا 6 هجري قمري بوده است زيرا تا قبل از تاريخ مذكور سد اهواز هنوز سالم بوده است. سيد محمد علي امام شوشتري نيز درباره سد اهواز مي نويسد: برابر روايت هاي ايراني، تاريخ بناي شادروان اهواز به روزگار كيانيان بوده است.

#خوزستان#اهواز#سداهواز#پشت بام#ایرانگردی#ساسانیان#شادروان

 

 

گزارش تصویری قدیمی از حمل و نقل دریایی در رودخانه کارون (1)

مجموعه تصاویر اهواز قدیم | خوزستان خبر

 

 

ساختار شهری اهواز قدیم - پرمخاطب ترین پایگاه خبری صنعت نفت

 

ادامه مطلب
 آبشار شوی دزفول
جاذبه های گردشگری خوزستان
 • modir

 • 98 آبان

آبشار شوی دزفول

آبشار شِوی شهیون شهرستان دزفول بزرگ‌ترین آبشار طبیعی خاورمیانه و یکی از زیباترین آبشارهای ایران است. آبشار شوی در موقعیت جغرافیایی E484936

N324745 در رشته‌کوه‌های زاگرس در روستایی به نام شوی در دهستان امامزاده سیدمحمود از توابع بخش شهیون در شهرستان دزفول در استان خوزستان واقع شده

است. موقعیت قرارگیری این آبشار در بخش شهیون شهرستان دزفول در استان استان خوزستان درجلد ششم از جغرافیای ایران، قرارگیری آن در استان استان

خوزستان و شهرستان دزفول را محرز می‌کند. این آبشار در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران و اولین اثر طبیعی ملی استان خوزستان به

ثبت رسیده‌است.

آبشار شوی که در نزدیکی کوه سالن و فاصله 65 کیلومتری از مرکز بخش شهیون و 100 کیلومتری مرکز شهرستان دزفول قرار دارد، از طبیعتی سرسبز و زیبا در

فصل بهار برخوردار است. بهترین زمان بازدید از این آبشار در اوایل فصل بهار و خصوصاً ماه فروردین می‌باشد که هوای بهاری طراوات و سرسبزی بیشتری به این

منطقه بخشیده‌است.

 

آبشار شوی، پس از بیرون آمدن از غار، از گردنه‌ای بلند به پایین سرازیر می‌شود. ارتفاع آبشار ۱۰۰ متر و عرض آن ۴۰ متر است. آب آن پس از عبور از کوه‌ها و

دره‌ها، به رود دز و نهایتاً به دریاچهٔ سد دزِ در استان خوزستان می‌ریزد.[۶] پوشش گیاهی اطراف این آبشار، از درختانی

مانند بید، انجیر، مو، زبان‌گنجشگ، افرا، کیکم و بلوط تشکیل شده‌است. در زیر آبشار و بر روی دیواره‌های آن گیاه سیاه‌وشان و سایر گیاهان آب‌دوست روییده‌است. در

نزدیکی این آبشار، آبشار بزرگ دیگری وجود دارد که گاه از آن به آبشار دوم شوی یاد می‌شود. (گفتنی است زبان محلی روستای شوی و بخش شهیون شهرستان دزفول

، گویش بختیاری می باشد)

 

 

مسیر دستیابی

سالیانه صدها نفر از میهمانان ایرانی و جهانگردان خارجی در فصل بهار به دیدن این آبشار می‌روند. برای رسیدن به آبشار شوی یک مسیر وجود دارد.

 • راه اسفالته و مالرو دزفول به شهیون و پیرچل با فاصله ۱۰۰ کیلومتری از مرکز شهرستان دزفول و 65 کیلومتری مرکز بخش شهیون
 • پشت بام -خوزستان دزفول -گردشگری -ایرانگردی_هتل های دزفول-طبیعت گردی -تفرجگاه -خوش آب وهوا

ادامه مطلب
وزیر علوم درباره برگزاری کنکور دکتری توضیح داد.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

وزیر علوم درباره برگزاری کنکور دکتری توضیح داد.

۱ اسفند ۱۴۰۰ 

وزیر علوم تاکید کرد: آزمون دوره دکتری سر موعد مقرر برگزار می شود و قرار نیست در تاریخ برگزاری تغییری ایجاد شود.

محمدعلی زلفی گل روز یکشنبه در حاشیه نشست معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه ها در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آزمون دوره دکتری به تعویق خواهد افتاد، اظهار کرد: با تعویق آزمون دوره دکتری، کل نظام علمی آموزشی کشور دچار مشکل می شود.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

وزیر علوم افزود: امیدواریم با فروکش کردن شدت همه گیری کرونا شاهد از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها باشیم اما اگر آزمون دکتری به تعویق بیافتد بار دیگر انسجام آموزشی در نظام آموزش عالی به هم می خورد.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱، روز جمعه مورخ ششم اسفند ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

همچنین کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی (PHD) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ در روزهای سوم تا پنجم اسفند ماه روی درگاه این سازمان قرار می گیرد.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

ادامه مطلب
 هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 مرداد

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران

 ۸ مرداد ۱۴۰۰ 

معاون استاندار تهران خبر داد

هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران/اعلام ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه

 

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به اینکه در استان تهران ساعت حضور کارکنان تا آخر مردادماه ازساعت ۷ تا ۱۳ است از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی در تهران خبر داد.

غلامرضا عباس پاشا در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند فعالیت ادارات با توجه به شرایط قرمز کرونایی در تهران گفت: فعالیت کارکنان ادارات عادی به صورت ۷۰ درصد دورکاری و فعالیت‌های ادارات با کارهای ضروری، به صورت ۵۰ درصد دورکاری خواهد بود. در حقیقت با توجه به وضعیت قرمز تهران، حضور کارکنان ادارات و دستگاه ها، به صورت ۷۰ درصد دورکاری می‌باشد.

وی درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کارکنان ادارات و دستگاه‌ها دولتی نیز گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کارکنان دستگاه‌ها بالای ۷۵ درصد است و مهم اصناف و مردم هستند که تا چه حد این پروتکل‌ها و نیز فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

پاشا ادامه داد: حضور کارکنان در ادارات تا آخر مردادماه از ساعت ۷ تا ۱۳ می‌باشد و توصیه می‌کنیم که همچنان مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا پیشگیری مناسبی نسبت به این بیماری داشته باشیم.

معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به تاکیدات استاندار تهران و مصوبه شورای اداری استان مبنی بر صرفه جویی مصرف برق به ویژه در دستگاه های دولتی و ادارات اشاره کرد و افزود: رعایت صرفه جویی در مصرف برق در دستگاه‌ها و ادارات دولتی به جهت جلوگیری از قطع برق مصارف خانگی ضروری است.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای صحیح صرفه جویی، به صورت متناوب بازدید و نظارت از دستگاه ها به عمل می آید که بر این اساس به ۲۲۲ دستگاه دولتی که الزامات الگوی مصرف برق را رعایت نمی کردند، اخطار قطع برق داده شده که در صورت عدم رعایت ، برق این دستگاه ها قطع خواهد شد. دستگاه های مزبور مکلف به صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف برق و یا استفاده از ژنراتور جهت تامین برق مورد نیاز خود شدند تا خللی در ارائه خدمات به شهروندان ایجاد نشود.

ادامه مطلب
 توصیه هایی برای داشتن خواب شبانه بهتر.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

توصیه هایی برای داشتن خواب شبانه بهتر.

 شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ 

خواب شبانه خوب می تواند بر سلامتی و عملکرد روزانه افراد تاثیرات مثبتی داشته باشد.

 عوامل مختلفی از جمله استرس های کاری، مسوولیت های خانوادگی و برخی عوامل غیر منتظره مانند بیماری هامی توانند در خواب شبانه افراد اختلال ایجاد کنند و بر کیفیت آن اثرات منفی بگذارند.

در حالی که نمی توان همه عوامل مختل کننده یک خواب خوب شبانه را کنترل کرد اما می توان با انجام برخی از راهکارها کیفیت آن را بهبود بخشید.

به گزارش "وِب ام دی"، در ادامه به چند راهکار ساده به منظور داشتن یک خواب شبانه خوب خواهیم پرداخت:

1-یک ساعت قبل از خواب تلویزیون، رایانه، تبلت یا هر نمایشگر دیگر را خاموش کنید.

2- هر روزه در ساعت مشخصی بخوابید و از خواب بیدار شوید. این کار موجب می شود تا مغز و بدن به زمان مشخصی برای خواب و بیداری عادت کند.

3- مصرف کافئین را از ظهر به بعد کاهش دهید. حتی مقدار کمی از کافئین که بعد از زمان ظهر مصرف شود نیز می تواند بر یک خواب شبانه خوب اثر بگذارد.

4- وعده های غذایی سنگین را در ساعات آخر شب مصرف نکنید زیرا مصرف آن ها سیستم گوارشی را تحت فشار قرار می‌دهد و بر کیفیت خواب تاثیر می گذارد.

5- نور را در اطراف محل خواب خود کاهش دهید زیرا سطوح پایین نور به مغز در مورد ایجاد "ملاتونین" (هورمون تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری) سیگنال می دهد.

6- مصرف تنباکو را کاهش دهید زیرا مصرف آن موجب ایجاد اختلال در به خواب رفتن می شود.

#پشت بام ویترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
 نقش ۲۰ درصدی همیاران پلیس در کاهش آسیب‌ دیدگی تصادفات.
اخبار روزانه
 • modir

 • 00 اسفند

نقش ۲۰ درصدی همیاران پلیس در کاهش آسیب‌ دیدگی تصادفات.

 چهارشنبه  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ 

سرپرست اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی بر نقش موثر همیاران پلیس در کاهش تصادفات خودرویی تاکید کرد.

 عباس مهاجر در همایش آماده باش نوروزی «همیاران پلیس»، «پلیس یاران نوجوان» و «فرهنگیاران ترافیک» ضمن تبریک به همیاران پلیس برای قبول این مسئولیت اجتماعی اظهار کرد: همیاران پلیس برای سنجش شایستگی عمومی جامعه، فرهنگ رانندگی و ترافیک و انضباط اجتماعی نمادهای خوبی هستند.

وی افزود: براساس پژوهشی که در بخش پلیس انجام شده است، نقش همیاران پلیس ۲۰ درصد در کاهش آسیب دیدگی مردم در حوادث خودرویی موثر بوده است.

مهاجر خطاب به همیاران پلیس بیان کرد: باید به پلیس کمک کنیم که نقش ۱۱ میلیون دانش آموز دو برابر شود و به خانواده خود قواعد راهنمایی رانندگی را با احترام گوشزد کنیم.

سرپرست اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: اراده آموزش و پرورش براین است که در اجرای این طرح در کنار پلیس باشد باید در این طرح اقدامات آموزش و پرورش به کمک پلیس در کتب درسی و کارگاه های آموزشی و فرهنگ سازی در فضاهای پرورشی دیده شود.

وی افزود: طبق پژوهشی در آموزش و پرورش ۷۵ درصد بچه ها به نقش همیاران پلیس علاقه دارند.

ضمن درخواست از رئیس پلیس راهور ناجا اشاره کرد: سامانه ها و زیرساخت های مجازی راه اندازی و تامین شود همچنین در تولید محتواها به ما کمک‌ شود تا بتوان طرح همیاران پلیس را به خوبی اجرا و برگزار کرد.

سرهنگ عین الله جهانی در همایش آماده باش نوروزی «همیاران پلیس»، «پلیس یاران نوجوان» و «فرهنگیاران ترافیک» اظهار کرد: دانش آموزانی که در طرح همیاران پلیس شرکت کردند نشان دادند نقش موثری در ترافیک دارند در سراسر کشور هماهنگی خوبی با معاونت پرورشی و فرهنگی داریم و انشالله در این راستا گام های خوبی در دولت جدید برداشته می شود.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم در مدارس روستاها حضور بیشتری داشته باشیم و این مدارس را پوشش دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، جهانی بیان کرد: به همیاران پلیس نوید می دهیم مسابقه بزرگ عکاسی طراحی شده تا در سفرهای نوروزی دانش آموزان از رفت و آمدها عکس بگیرند و برای ما بفرستند. پس از داوری این عکس ها به ۲۰۰ نفر جایزه اهدا می شود.

#پشت بام وترین کسب و کارها

 

ادامه مطلب
;